Hévíz gyógyvíz és iszap kúrák lovaknak

Menü megjelenítése

Balneoterápiás és iszap kezelések lovaknak

Utolsó frissítés: 2023 február 15.

Balneoterápiás és iszap kezelések lovaknak

Örömhír a lótartók számára, hogy a Hévízi tó vizének felhasználásával működő balneoterápiás és iszap kezelések 2023. májusától a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Georgikon Lovasoktatási és Lótenyésztési Központjában rendelkezésre állnak. Korábbi tapasztalataink azt mutatják, hogy lovak számára az öt, illetve tíz alkalmas kezelések javasoltak, melyeket néhány havonta érdemes megismételni. a vizes, illetve iszapos kezelések egymással kombinálhatók. Az iszap kezelések lovak esetében, a humán gyakorlattól eltérően, kb. 20 °C-os hőmérsékleten, hosszabb kezelési idővel történnek. A rendszeres kúrák kiemelten ajánlottak közepes és nehéz munkát végző sport és munkalovak számára éppúgy, mint hobby célból tartott, vagy lovasiskolában dolgozó lovaknak. A kezelések eredményesen alkalmazhatók ínsérülések esetén is, a gyulladásos periódus végén a végső gyógyulás felgyorsítása érdekében.

A Hévízi Gyógytó a világ legnagyobb biológiailag aktív, természetes termál tava. A termálvíz a tó alatti kb. 40 m mélyen lévő barlangokból tör a felszínre. A tó vizét és a gyógyiszapot már évtizedek óta sikeresen alkalmazzák a humán gyógyászatban, mozgásszervi betegségek megelőzésében és kezelésben egyaránt. A tó gyógyító ereje nemzetközi szinten is elismert. A kezelések hatásáról számos tudományos publikáció készült. A Hévízi tó és a tradicionális humán kezelések 2015. óta a Nemzeti Örökség részét képezik. A gyógyiszap, amely szintén egyedülálló a világon, a Tó környéki huminsavakban gazdag tőzeg és a Gyógytó vízének keveréke 70-80% termálvíz tartalommal. Az utóbbi években az iszappakolást lovaknál is sikeresen alkalmazzuk különféle mozgásszervi betegségek megelőzésén és utókezelésén túl, egészséges lovak mozgás minőségének javítására, az inak rugalmasabb tételére és az ízületek hajlékonyságának növelése céljából. A gyógyiszap lovak mozgására gyakorolt előnyös hatásait a Hévízi Szent András Reumakórházzal folytatott közös kutatás során tudományos eredményekkel is sikerült igazolni.

Az egyes kezelések és kúrák előzetes egyeztetés alapján érhetők el.

Bővebb felvilágosítás, megrendelés:

Dr. Bartos Ádám Sándor
egyetemi docens
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Georgikon Campus
Élettani és Takarmányozástani Intézet
Takarmányozástani és Takarmányozás-élettani Tanszék
8360 Keszthely, Deák Ferenc u. 16.
Tel.: 83-545-340
Mobil: 30-9739-295
E-mail: bartos.adam.sandor@uni-mate.hu

Nelly nevű reumás elefánt kezelése a Tó víziben 1914-ben Iszappal kezelt testrészek